תפריט

ההשפעות העסקיות של יוגה בטבע

ההשפעות העסקיות של יוגה בטבע

תרגול יוגה הינו אחת הפעולות המביאות לשלווה, את הנפש וגם את הגוף. לא צריך להיות גמיש במיוחד או בכושר – גם תרגול חווייתי, חד פעמי, של יוגה – יכול לעשות את זה. והתוצאות?

שלווה ושקט פנימיים, חשיבה ממוקדת, מיקוד מוגבר, ואפילו יותר בריאות!

ההשפעות העסקיות של יוגה בטבע

(מתוך יום גיבוש של מנהלות משאבי אנוש)

יוגה "מחוץ לקופסה"- חוויה בנוף קסום

וגה אינה זרם של פעילות גופנית – יוגה היא פילוסופיה. תרגול של יוגה מנסה להביא את התודעה לאיזון דרך ריכוז של תשומת הלב ומיקוד של החושים בפעולה גופנית מונחית.

מתרגלי יוגה ותיקים בדרך כלל חווים גוף גמיש, מאוזן, פעיל ובריא, נפש רגועה, פחות סטרס ויכולת גבוהה יותר להתמודד עם אתגריו של הרגע הזה. אבל תרגול יוגה, גם אם הוא חד פעמי, מביא איתו שפע של יתרונות למתרגל, ביניהן איזון פנימי של הכוחות בגוף ובתודעה, רגעים יקרים מפז של שקט ושלווה פנימיים, ריכוז חדש מתוך שקט, "שימון" וסיכוך של המפרקים, נשימה רגועה, מלאה ונינוחה, ומיקוד מוגבר בתוך הרגע הזה.

האווירה משפיעה על איכות התרגול

כאשר אנחנו מתרגלים יוגה בסטודיו סגור, החוויה עוצמתית. אבל כאשר אנחנו מתרגלים יוגה אל מול נוף עוצר נשימה, באוויר הפתוח, בשקט פנימי וחיצוני ועם חיבור ייחודי לכוחות הטבע, החוויה עוצמתית אף יותר.

בתרגול כזה אנחנו חווים לא רק את האיזון הפנימי, התגמשות הגוף והאיזון הפנימי אלא גם חיבור עז לכוחות הטבע, נשימה "טרייה" ונקייה ו"היטענות" מחדש בכוחותיו הקסומים של הטבע שעוטף אותנו.

תרגול יוגה כהקדמה לפגישה עסקית או לפעילות מחשבתית

מחקרים רבים מדברים על השפעת התרגול התודעתי כפעילות שמקדמת מאפיינים מתבקשים בעבודה בארגון, כמו מיקוד, חשיבה מחוץ לקופסה, יצירתיות, גמישות מחשבתית, גיוון בזיהוי פתרונות ודרכי פעולה, ועוד.

בנוסף, תרגול תודעתי (כמו יוגה, מיינדפולנס, ואחרים) כחלק מיום עבודה משפרת את שביעות הרצון של המשתתפים מהעבודה כמו גם את תחושת השייכות שלהם לארגון.

ההשפעות העסקיות של יוגה בטבע

(גננות וסייעות "גן כרכום" עושות יוגה מול הנוף)

רגול יוגה במהלך אירוע עסקי במתחם Job&Joy

המתחם הייחודי בנוי על צלע ההר ומספק סביבה נינוחה לחלוטין הטובלת בטבע, נוף ואוויר צח. כך מתאפשר שילוב מנצח בין תכנים מקצועיים לתכנים שתומכים במיקוד וקבלת החלטות יצירתיות – המבטיחים נקודת מבט חדשה, יצירתית ורעננה.

מתחם ג'וב אנד ג'וי מציע אירוח שכולל חדרי ישיבות מאובזרים לפגישות עסקים, ארוחות מפנקות וארוחות בריאות, סדנאות יוגה אל מול הנוף, ופינות אלטרנטיביות מאובזרות לחלוקה לתתי צוותים, בתוך חצר מרהיבה משולבת בעבודות אומנות.

כתבה : קרן גלבוע

מעבירה סדנאות יוגה בטבע

במתחם Job& Joy בסלעית

וב"הנגריה-קפה בר במדבר" במושב דקל