תפריט

הדרך הכי יעילה להשקיע בעובדי הארגון – כך תפיקו סדנאות למנהלים בארגון, בעצמכם ובהצלחה

הדרך הכי יעילה להשקיע בעובדי הארגון – כך תפיקו סדנאות למנהלים בארגון, בעצמכם ובהצלחה

בניגוד להתנהלות הארגונית לפני עשור – היום, ישנה הכרה בחשיבות הטיפוח של האקלים הארגוני, מערכות יחסים בין העובדים והמנהלים בארגון תורמים גם ליעילות וגם לנאמנות העובדים בו ומפחיתים תחלופת עובדים – מה שמפחית את ההוצאה על תחלופת עובדים והכשרתם.

אם כן, ההמלצה הגורפת היא להשקיע בהווי הארגוני, בתרבות ובערבות הדדית ומערכות יחסים בין אישיות בין עובדים בארגון – דרך אחת להפוך רעיון לתכנית ברת ביצוע, היא תכנון סדנאות למנהלים, בעלות תוכן עשיר ורלוונטי – באופן קבוע.

אם אתם מתכננים להפוך סדנאות למנהלים בארגון עניין של קבע – בוודאי תרצו לרכוש את היכולת, לתכנן כאלה לבד, ואולי אפילו להפוך אותן לסוג של שיגרה של יציאה מן השגרה. קבלו את כל המפתחות, לארגון עצמאי של סדנאות עובדים, סדנאות פיתוח מנהלים, פעילויות גיבוש והפתעות נוספות – להעשרה ונאמנות העובדים בארגון שלכם.

ראשית חכמה – בחרו מקום שיהווה תשתית ורקע לסדנאות הגיבוש שלכם

בין אם אתם מתכננים פעילות גיבוש חד פעמית או מתכוונים להכניס לתרבות הארגונית יציאה קבועה מן השגרה בסדנאות מנהלים (עם או בלי עובדים) באופן קבוע – נמליץ לאתר מקום לסדנאות מנהלים שיספק את התשתית המושלמת לסדנאות שלכם. כשתמצאו את המקום המתאים, כדאי לשמור את מספר הטלפון קרוב ללב, כי במקומות עם הווייב הנכון צריך לשריין מבעוד מועד.

זה יכול להיות מקום כפרי לאירועים אינטימיים, מקום לסדנאות במרכז ובשרון המתמחה באירוח ארגונים, או מקום לכנס קטן המצויד באופן שיתאים לעובדים ולאופי הסדנאות שלכם. הנה כמה דגשים שתרצו אולי לקחת בחשבון בעת הבחירה:

  • מיקום – אם הארגון שלכם במרכז הארץ, העדיפו מקום לסדנאות במרכז או בשרון, במרחק נסיעה של לא יותר מחצי שעה ממקום העבודה. רצוי למצוא מיקום שהפוך לפקקים בבוקר ואחר הצהרים. בדקו שהגישה למקום נוחה ושיש די מקומות חניה בקרבת מקום
  • המתחם – אתם מחפשים מתחם שונה, אינטימי, מעוצב בקפידה, מעורר שלווה ואינטימיות, אולי אפילו עם פינות ישיבה כקבוצה וגם בנפרד, ליצירת קשרים בין משתתפי הסדנה שלכם. אם תשכילו לבחור במתחם מעוצב, כזה שיעודד הפריה, חשיבה מחוץ לקופסה ויצירתיות – תרוויחו מצמיחת צוות הארגון ותוספת של יצירתיות בתכנון הפעילות והרווחיות בארגון
  • הניהול – אתם רוצים לדעת שהמתחם יאורגן בהתאם לסדנאות שאתם מתכננים למנהלים, לכמות המשתתפים, לתקציב ולרצונות שלכם. בנוסף, חשוב שיהיה מישהו מטעם צוות המתחם שיוכל לפתור בעיות ולהגיש סיוע במידת הצורך, במהלך האירוע שלכם
  • הערך המוסף – הגשת "קפה רץ" לאורך הסדנה או כוס יין איכותי ומפנק, ערב גבינות כיפי או ארוחה קלילה של מאפים פריכים – תוספת של פינוקים לצד הסדנה, תהפוך את המפגש מפנק אף יותר, לעתים ללא תוספת משמעותית למחיר

אילו תכנים מועברים בסדנאות למנהלים?

את התכנים בסדנאות ההעשרה ופעילויות הגיבוש שלכם – אתם יכולים להמציא בכל פעם מחדש – החל מסדנאות ניהוליות גרידא, דרך סדנאות ותכנים מעשירים לקבוצות מנהלים כמו למשל שילוב של מיינדפולנס בניהול הארגון, ועד פעילויות גיבוש שיש להן ערך מוסף בניהול אבל הן מהנות במיוחד, כמו חדר בריחה נייד קבוצתי, סדנת יוגה או הפחתת לחצים, וכדומה.

נמליץ לברר עם בעלי מתחם האירוח שבחרתם, להמלצה על תכנים ומעבירי סדנאות מומלצים באזור.

מתחם ג'וב אנד ג'וי – מקום מושלם לסדנאות מנהלים

את המרפסת הצופה לנוף ארץ ישראל ממזרח למערב (עד הים, מצוק זיכרון יעקוב בצפון ועד נתניה בדרום), קשה להעריך במונחים של יעילות ארגונית או עלויות כספיות – כך גם את פינות הישיבה המוצלות המשובצות במתחם או את יצירות האמנות המרהיבות המעטרות אותו. מתחם ג'וב אנד גו'י, מקום לאירועים עסקיים וסדנאות במרכז ובשרון, מציע אירוח המשלב באופן ייחודי – את העסקים, היצירה, והאמנות. במתחם תמצאו פינות ישיבה לקבוצות של עד 100 איש (עם התאמה מלאה לקבוצות קטנות יותר), אזורי סדנאות עם סידורי ישיבה בהתאם לאופי הסדנה ולקבוצה, תפריטים גמישים ומפנקים לכל אירוע, ועוד.

פנו אלינו, ונשמח לארח סדנאות למנהלי הארגון שלכם – על בסיס חד פעמי, או על בסיס קבוע.

אחד הלקוחות האסטרטגים שלנו סיכם באלו המילים: " לא צריך לנסוע לדרום החם או לצפון הרחוק, טוסקנה במרחק נגיעה מתל-אביב".