תפריט

על מנהלים ומנהיגים – סדנאות פיתוח מנהלים לארגון שלכם

על מנהלים ומנהיגים – סדנאות פיתוח מנהלים לארגון שלכם

אין ספק שארגון מצליח – דורש מנהלים שמצליחים לנהל אותו היטב. השאלה הנשאלת בארגונים רבים היא, איך מגיעים למצב של שכבת הנהלה מצליחה, מושכלת, שמכירה את פעילות הארגון, השוק והמתחרים, ממקסמת את הפעילות והרווחים הארגוניים – ונאמנותה לארגון גבוהה? תכף נספר לכם על הרעיון של סדנאות למנהלים בארגון.

האם כדאי לשכור מנהלים עתירי ניסיון ולהכשיר אותם בפעילות הספציפית של הארגון (בדרך כלל בשכר גבוה), או להכשיר מנהלים מקרב עובדי הארגון העושים חיל – ולהכשיר אותם בסוגיות הנהלה (ואז בדרך כלל לשלם שכר נמוך יותר)? ואם הכשרת מנהלים מבין עובדי הארגון – איך עושים זאת נכון?

התשובה היא כנראה עניין של העדפות אישיות של ההנהלה הבכירה של הארגון – אולם פיתוח מנהלים הינו נושא רלוונטי, בין אם המנהלים בארגון הם עתירי ניסיון – או בין אם אתם מאמינים בצמיחת הדרג הניהולי מתוך שכבת העובדים המצטיינים תוך השקעה והכשרה בארגון. אספנו כמה נקודות לטובת ניהול שכבת הנהלה איכותית ויעילה – ואודות פיתוח מנהלים שיביאו את הארגון לפעילות אופטימלית.

בניית שכבת הנהלה איכותית

כל ארגון מצליח נשען על מנהלים שהם מנהיגים מעוררי השראה. ההבדלים בין מנהל, או בוס, למנהיג, נמדדים ברמות היוזמה, הפעלת הסמכות ותפישת ההיררכיה, היצירתיות, העצמת העובדים, האצלת הסמכויות, התוויית המדיניות ואפילו התעוזה ונטילת הסיכונים המחושבת בניהול הארגון. קשה להפוך מנהלים מובנים, שכבר יש להם את הדרך שלהם, למנהיגים מובילי דרך – אבל אפשר להפוך עובדים נאמנים, עם נטיות ניהוליות, מוטיבציה ויכולת להגביה עוף – למנהיגים, באמצעות תהליכי פיתוח מנהלים שיאפשרו להם לנהל עובדים, תוך תפישת עולם שיש בה את הניסיון בארגון כעובד. כך למשל ניתן לעשות זאת עם סדנאות מנהלים.

פיתוח מנהלים בעלי חזון

ניתן לחלק את תהליך פיתוח המנהלים בארגון לארבע כנפיים – כלים ניהוליים וארגוניים; כלי חשיבה עסקית וראייה רחבה ולטווח ארוך; פיתוח יזמות ויצירתיות ניהולית ועסקית;  וממשקי תקשורת ושיתוף פעולה האופייניים למנהלים או למנהיגים. טיפוח דור העתיד של מנהלי הארגון יעסוק בהרחבה והעשרת הידע בתחומים אלה – למשל, באמצעות סדנאות פיתוח מנהלים המספקות רקע פרגמטי וכלים יישומיים – לניהול מצוין.

סדנאות פיתוח מנהלים

בין אם אתם מאמינים בטיפוח מתוך הארגון של מנהלי העתיד שלו, או בין אם הארגון שלכם מנוהל על ידי אנשי ניהול עתירי ידע עם היכרות בתחום העיסוק של הארגון מניהול ארגונים דומים – טיפוח ופיתוח מנהלים היא בחירה מתגמלת, אשר משפיעה על יכולות הניהול, האווירה הארגונית, יעילות תפעול העסק, שיתוף הפעולה והתקשורת הבין ארגונית, היצירתיות והמעוף בדרגים הניהוליים בארגון. סדנאות פיתוח מנהלים עוסקות בתכנות המנהיגים שהוזכרו: יצירתיות, תקשורת, ראייה רחבה, תכנון לטווח ארוך, סמכות והיררכיה, ועוד. בחירה בכלים חדשניים לפיתוח מנהלי המחר של הארגון שלכם. סדנאות למנהלים בארגון יוצרות שכבה נאמנה לארגון (ופחות השקעה של משאבים כמו זמן וכסף על תחלופה מורכבת של עובדים בדרג הניהולי), תעשיר את ארגז הכלים של המנהלים בארגון להתמודדות עם אתגרים, משברים והזדמנויות, תכניס רוחות חדשניות לניהול ותעודד דמיון, יצירתיות, וחשיבה מחוץ לקופסה בהחלטות הניהוליות.

פיתוח מנהלים עם ערך מוסף

מתחם ג'וב אנד ג'וי בסלעית הוא מקום לאירועים עסקיים בשרון, המשלב בעדינות ובהמון תשומת לב, את המרחב המזמין, הנינוח, והמעודד יצירתיות – עם מענה עסקי מושלם לכל צורך, למשל בסדנאות פיתוח מנהלים. מעבר לנוף הירוק, המשובץ עבודות אמנות של סמדר, בעלת המקום – תמצאו כאן חדרים מאובזרים לישיבות עסקיות מחוץ למשרד, מקומות שתוכננו עבוד סדנאות למנהלים או פעילויות גיבוש ארגוניות, תפריטי גורמה מגוונים החל מקפה רץ ופירות טריים וכלה בסדנאות אפייה או יין בהמשך לסדנאות פיתוח המנהלים שלכם, וניהול מלא תשומת לב לפרטים – קטנים כגדולים.

אם אתם מקיימים פעילויות פיתוח מנהלים – צרו עמנו קשר, ונשמח להציע לכם את הרקע המושלם שיעודד יצירתיות, חשיבה מחוץ לקופסה, יצירת קשרים בין אישיים וסדנאות מנהלים עשירות בכלי ניהול והנהגה פרקטיים – למנהלי הארגון שלכם.

אתם מוזמנים לבקר במקום, ולתכנן סדנאות למנהלים בארגון שלכם. לחליפין ניתן להיכנס לסיורים הווירטואליים באתר, ובעזרת האצבע או העכבר לבקר בקצב שלכן בכל אחד מתחומי המתחם.

תשמחו לשמוע שאנו מציעים גם מגוון סדנאות גיבוש לעובדים!