תפריט

הקשר בין נוף לאושר

הקשר בין נוף לאושר

תתפלאו, אבל הדוק יותר מזה שבין מכונית יוקרה לאושר!

פרופסור דניאל כהנמן, חתן פרס נובל בכלכלה (למרות שהוא בכלל פרופסור לפסיכולוגיה), ואחד החוקרים הבולטים בעולם בתחום האושר, סיפר לא מעט על התובנות והגילויים שלו בתחום הבחירות המעניקות לנו אושר לטווח ארוך. אחד הגילויים המשמעותיים שלו, אולי מאלה שהכי קל ליישם בחיי היום יום של כולנו, הינו שהאושר לטווח ארוך אינו מגיע מצריכה, גם לא של מוצרי פאר יוצאי דופן – אלא מצבירה של חוויות, זיכרונות, רגעים של שלווה ואושר. איך משיגים אושר, בכלל ובפרט אושר פנים ארגוני, אליבא דה פרופסור כהנמן? ומה הקשר בין אושר לבין נוף? ולמה בכלל חשוב לשמור על צוות מאושר? על כך, במאמר שלפניכם.

הקשר בין נוף לאושר

(מתוך יום גיבוש לעובדים במתחם)

מה אכפת לי אם העובדים שלי שמחים?

אינספור מחקרים לאורך השנים הצביעו על יתרונות משמעותיים לארגון בשמירה על שביעות רצון העובדים ממקום העבודה שלהם. בין היתרונות שנמנו:

יעילות בעבודה – עובדים מאושרים נוטים להשקיע יותר, להזדהות יותר עם מטרות הארגון ולהיות פרודוקטיביים יותר, מאשר עובדים שאינם מאושרים בעבודתם.
נאמנות לארגון – עובדים מאושרים נוטים לגלות נאמנות לארגון. כך, העובדים רואים במטרות הארגון אתגרים פרטיים שלהם, מגלים אכפתיות ושייכות לארגון וממשיכים ביצירת סביבת עבודה משפחתית, נעימה ואטרקטיבית.
יציבות בעבודה – כולנו יודעים שהכשרת עובד חדש היא עסק יקר, שאנחנו מעוניינים לעסוק בו כמה שפחות. השמירה על העובדים המוצלחים בארגון מאושרים בעבודתם, תגרום לעובדים לשמור על מקום העבודה שלהם ולפעול על מנת להמשיך לעבוד בארגון. אם כיום איש הייטק בממוצע מחליף עבודה בכל שלוש שנים, בסביבות מקדמות אושר, ניראה כי כל עובד נשאר יותר בעבודתו, התחלופה פוחתת ואיכות העבודה בצוותים וותיקים עולה.
גיוסים מוצלחים – ארגון בעל עובדים וותיקים ומאושרים הינו ארגון אטרקטיבי עבור עובדים חדשים, לכן גיוסי כוח אדם צפויים להיות מוצלחים, קצרים, כאלה הדורשים משאבים מועטים (יחסית) מהארגון.

לעבוד אל מול הנוף

במחקרו של פרופסור כהנמן הוא מדבר על האושר כנגזרת של החוויות שלנו. חוויה עוצמתית, מרגיעה וטבעית כמו חשיפה לנוף עוצר נשימה, הינה מקדמת אושר בר קיימא, שאינו "נעלם". בניגוד להעלאה במשכורת, צבירת חוויות מקדמות אישית תסייע להשיג אושר שאינו בר חלוף, עבור צוותי העובדים וההנהלה של הארגון.

הקשר בין נוף לאושר

(עובדי חברת "כרמית תעשיות ממתקים" מול הנוף של המתחם)

בואו לקיים ישיבות בסביבה מקדמת אושר

מתחם Job& Joy הינו מתחם מקצועי ומפנק שנבנה על מנת לאפשר לצוותי עובדים ו/או מנהלים, לאירועים עסקיים (וגם פרטיים) להתקיים בשילוב מוצלח של עסקים והנאה, במתחם מרהיב הטובל בנוף מרהיב. ישיבות עסקיות במתחם מאפשרות קידום תחושת אושר אישית, חשיבה מחוץ לקופסה ומחויבות יתרה לארגון.

אנחנו מזמינים אתכם להתקשר לקבלת ייעוץ מקצועי בנוגע לעריכת ישיבות, פגישות עבודה, אירועי חברה וצוותי סיעור מוחות במתחם Job& Joy במושב סלעית – לקידום האושר האישי של כל אחד מהמשתתפים ויעילות הארגון.